Výuka angličtiny

I believe that we learn by practice. Whether it means to learn to dance by practicing dancing or to learn to live by practicing living, the principles are the same. One becomes, in some area, an athlete of God. Practice means to perform, over and over again in the face of all obstacles, some act of vision, of faith, of desire. Practice is a means of inviting the perfection desired.

Martha Graham, American dancer and choreographer

Pamatuji si na ten pocit úžasu a svobody, když jsem se ještě jako dítě s velmi omezenou slovní zásobou, ale přece, dokázala na táboře v Německu domluvit s místními. Roky jsem se učila německy, pár let rusky, ale až když jsem objevila angličtinu, zjistila jsem, že toto je „můj“ jazyk. Tomu chci rozumět, zkoumat ho, odhalovat jeho hlubší vrstvy, vychutnávat si ho, užívat si ho.

London, Millenium Bridge

London, Millenium Bridge

Můj první překlad byl text písně od Beatles And I Love Her. Líbila se mi melodie, nemohla jsem ji dostat z hlavy – a tak moc jsem chtěla rozumět tomu, co Paul McCartney zpívá! Bylo mi třináct a kromě slov „and“ a „love“ jsem neznala žádné jiné. Celý text jsem si přeložila s pomocí tlustého slovníku. Co nedávalo smysl, domyslela jsem si. Není třeba dodávat, že můj překlad byl lepší než originál…

A tak když jsem se rozhodovala pro vysokou školu, bylo jasné, že chci studovat anglický jazyk a literaturu. Studium bylo skvělé. Dnes mě mrzí, že jsem se neučila více. Zajímá mne etymologie slov, vlivy jiných jazyků, ale i historické souvislosti a reálie anglofonního světa .

Angličtina patří k mému životu i vnitřnímu světu. Ráda ji učím, baví a motivuje mne, když vidím pokrok u svých studentů.

Všichni víme, že bez cizího jazyka jsme „venku“, ve světě mimo naši republiku, najednou ztracení, zranitelní, bezmocní. Ale tak to nemusí být. Lingvisté říkají, že každý, kdo se dokázal naučit svůj rodný jazyk, má na to, aby se naučil i jakýkoliv cizí. Není moc lepších pocitů, jako když mi student řekne, že díky nám se dokázal domluvit na pracovní cestě nebo dovolené.

London, Tower

London, Tower

Pro někoho, kdo to zkouší poprvé, je to stejný pocit úžasu a hrdosti, jaký jsem v dětství zažila já.

Věřím, že náš tým z Linguinu má ke každému klientovi osobní, empatický a profesionální přístup. Jsem si jista, že umíme vyhovět požadavkům i těch nejvytíženějších vrcholových pracovníků. Vím, že umíme učit. Máme zkušenosti, vědomosti, vzdělání a k tomu radost ze smysluplné práce.

Učit se cizí jazyk může být příjemné a zábavné. Mělo by to tak být. Je to něco, co děláme pro sebe, a tak se u toho nesmíme trápit. Výuka jazyků musí studentovi dávat měřitelný pocit zlepšení a zároveň vnitřní uspokojení. Zkuste to s námi.